120 років активного життя або чим корисний овес

Саме стільки прожив Жан де-С. Катерин, французький лікар, який 3 рази на рік по два тижні вживав створений ним лікувально-профілактичний засіб з вівса. Для порівняння – в середньому тривалість життя в ті часи у Франції (400 років тому) становила близько 45 років. Якщо ви чули про здорове харчування, то, напевно, не раз обіцяли собі їсти вівсяну кашу вранці. А ще знайти магазинчик, де можна купити пшеницю, гречку чи овес для пророщування. Досі не купили? Ой, даремно! Дуже даремно!

Природна хімія

oat

Навіть якщо ви не зовсім багато знаєте про здорове харчування, то, звичайно, можете сказати пару слів про те, якими корисними є каші зі злаків або пророщена пшениця. А ось про овес мало хто скаже що-небудь цікаве. Зараз ця рослина незаслужено залишається в тіні більш відомих злакових культур. І даремно, адже ефективність вівса, як лікувального і профілактичного засобу, має дивовижну хімічну складову. До речі, «овес» в перекладі з латинської означає «бути здоровим».

За якісним і кількісним вмістом мікроелементів (кальцій, магній, цинк, сірка, фтор, кремній, селен, хром, залізо, йод) овес гідно конкурує з пшеницею. Набір вітамінів у вівсянці не менш різноманітний: Е, К, H, A, PP, широко представлені вітаміни групи В: B1, B2, B3, B6, B9. Плюс до цього – незамінні (метіонін, лізин) і жирні амінокислоти, бета-глюкан, клітковина. І все це ідеально збалансовано природою так, як не зробить жодна сучасна наукова лабораторія.

Шкода, що ви раніше не знали, чим корисний овес

1604491

Не дивно, що унікальний природний склад вівса спричиняє не менш унікальну дію на організм людини. Нарівні з пшеницею, овес яскраво проявляє себе як рослина, що сприяє довголіттю. А все це завдяки тому, що він є прекрасним антиоксидантом. Як встановили вчені, старіння – це, по своїй суті, вийшовші з-під контролю процеси окислення. Через неправильне харчування, несприятливу ​​екологію і стреси, кількість вільних радикалів в клітинах збільшується, і загальний баланс організму відхиляється убік окислення. Однак овес, цей колишній бур’ян, має велику кількість речовин-антиоксидантів, які з самого початку блокують утворення зайвих вільних радикалів в клітинах нашого тіла. Можна сказати, що вживання вівсянки створює для організму умови для підтримки оптимального кислотно-лужного балансу і запобігає розвитку процесів старіння. Тому регулярне вживання продуктів з вівса в своєму раціоні гарантує не просто довге життя, але життя активне, свідоме і творче.

Вівсянка для красунь

ovsyanka

Красиві і розумні панянки вже давно знають, що справжня краса не є результатом діяльності косметичної промисловості. Здоров’я і молодість шкіри, її свіжий вигляд і природний рум’янець це, насамперед, здоровий шлунково-кишковий тракт і гарна робота шлунка. Овес тут на першому місці після пшениці. Вівсяні каші і киселі допомагають роботі кишечнику і нормальному обміну речовин, а в шлунку, завдяки їм, створюється природна найтонша плівка, яка сприяє травленню. До того ж, регулярне вживання вівса – це легкий і безпечний спосіб звільнити тіло від скупчених в організмі шлаків, солей важких металів та інших токсинів. Як уже було зазначено, вівсянка містить майже всі вітаміни групи В. Як відомо, вони благотворно впливають на стан волосся, шкіри та нігтів. Так що вашим секретом краси може стати сніданок з вівсянки.

У магазин, за вівсянкою!

2801893

Ми не розповіли і сотої частини того, чим корисний овес. Його властивості настільки різноманітні, що мимоволі доводиться дивуватися. Овес знижує рівень цукру в крові і може допомогти при лікуванні алкоголізму. Загострює зір і допомагає при карієсі. Відновлює після важких операцій і зміцнює імунітет. До того ж, овес є прекрасним дієтичним продуктом, так як сприяє схудненню і нормалізації жирового обміну. Китайська, тибетська і російська народні медицини з великою повагою ставляться до вівса і мають велику кількість лікувальних рецептів на його основі. Корисними будуть як вівсяні каші, киселі, настої, так і вживання пророщеного голозерного вівса, що набагато переважливіше. Памятайте про здорове харчування і використовуйте у своєму раціоні страви з вівсянки. А також обов’язково дізнайтеся про те, де можна купити пшеницю і овес для пророщування, адже саме з цими продуктами і 120 років життя – не межа.


Comments: