Чим корисна та шкідлива хурма

хурма 1

З настанням перших холодів на прилавках магазинів з’являється яскравий, помаранчевий і солодкий фрукт – хурма. Володіючи ніжним, злегка терпким смаком, хурма містить велику кількість вітамінів і мінеральних речовин, корисних для людського організму.

Хімічний склад хурми

Маючи в своєму складі велику кількість калію, магнію і каротину, хурма за своїми корисними властивостями не поступається інжиру, яблукам або винограду. Вітаміни груп А, С, Р сприяють підвищенню імунітету і покращують еластичні властивості стінок кровоносних судин.
Вміст фруктози і глюкози сприяє швидкому втамуванню голоду без шкоди для здоров’я. Кальцій, магній, натрій, залізо – допомагають зміцнювати кістки, м’яко очищають нирки і сприяють виведенню солей, піднімають рівень гемоглобіну в крові.
Хурма має антиоксидантну властивість нарівні з зеленим чаєм.

Користь хурми

1. У своєму складі хурма містить пектин, який просто необхідний при розладах кишечника.
2. Простуду і кашель легше вилікувати, якщо використовувати сік хурми, розведений у воді, для полоскань.
3. Завдяки моносахаридам, що входять до складу хурми, у організму підвищується працездатність, тонус і підвищується апетит.
4. Хурма служить відмінним заспокійливим для нервової системи при стресових ситуаціях.
5. Не менш важливе значення хурма має і для щитовидки, оскільки містить велику кількість йоду.
6. При захворюваннях сечовидільної системи, а, зокрема, при прийомі сечогінних засобів, чергування прийому хурми з яблуками призводить до поповнення запасів калію.

Шкода хурми

Навряд чи хурму можна віднести до категорії шкідливих продуктів. Але, вживаючи цей фрукт, потрібно обов’язково пам’ятати про те, що він може надавати сечогінну дію, що не бажано при загостреннях захворювань сечової системи.
Так само в хурмі міститься велика кількість глюкози, що протипоказано людям, хворим на цукровий діабет. Однак, якщо не зловживати вживанням хурми, то наслідків можна уникнути.
Незрілий фрукт небезпечний для людей в післяопераційному періоді і для тих хто страждає захворюваннями ШКТ. Подібно борошну незріла хурма склеює частинки перевареної їжі, що може викликати непрохідність кишечника.

Хурма 2

Вагітність

Всім відомо, що під час вагітності жінка відчуває безліч незручностей. Це стосується набряклості, дефіциту вітамінів і мінеральних речовин, проблем зі шкірою. Хурма не тільки бореться з усіма цими проблемами, а й сприяє правильному розвитку плоду, заповнюючи запаси кальцію і виводячи шкідливі речовини з організму.
Однак годуючій мамі з хурмою слід поводитися обережно. Вона здатна викликати алергічні реакції у малюків.

Вплив хурми на організм

Володіючи терпкими властивостями, хурма абсолютно протипоказана дітям віком до трьох років. По-перше, вона може викликати алергічні реакції, а по-друге – непрохідність кишечника. Введення цього фрукта в раціон дитини можна починати з трьох років малими порціями.
Жіноча стать особливо любить цей помаранчевий плід. У шкірці і м’якоті хурми міститься дуже мала кількість калорій, що абсолютно не відбивається на фігурі, а антиоксидантні властивості допомагають боротися зі старінням шкіри.
Дієтологи рекомендують вводити прийом цього фрукта замість одного з прийомів їжі. А, якщо хочеться скинути достатню кількість кілограмів, то поступово замінюють всі прийоми їжі тільки хурмою. Завдяки вмісту великої кількості вітамінів і мікроелементів хурма швидко насичує організм при цьому абсолютно йому не шкодить (у разі відсутності хронічних захворювань). Такі дієти рекомендується проводити не більше тижня на місяць.


Comments: